Włącz się w tworzenie KoLi! Zgłoś swój punkt programu

Opublikowano

w

,

KoLa to konferencja, która powstaje dzięki sile naszej larpowej społeczności. Od 10 lat dzielimy się ze sobą wiedzą i doświadczeniem. Program każdej KoLi wypełniają Wasze wystąpienia i prelekcje. Prowadzicie warsztaty, debaty i sesje kreatywne. 

To Wy tworzycie program tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia.

My tworzymy Wam do tego przestrzeń.

Zostań Współtwórcą / Współtwórczynią programu KoLi 2022.

Formaty punktów programu

KoLa odbywa się od 10 lat. W tym czasie wypróbowano wiele formatów punktów programu. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się trzy z nich.

Wystąpienie

Podstawowa formuła prezentacji to piętnastominutowe wystąpienie znane przede wszystkim z konferencji TED. Jego celem jest przedstawienie konkretnej idei, problemu, zagadnienia. Zależy nam na zainspirowaniu odbiorców do własnych poszukiwań i podsunięcie im sprawdzonych źródeł, które zawierają więcej konkretnych informacji. Po każdym wystąpieniu będzie 5 minut na ogólne pytania zadane przez słuchaczy.

Wystąpienia będą zebrane po pięć w jednym bloku. W trakcie kilkunastominutowej przerwy po każdym z nich wszyscy prelegenci i prelegentki będą dostępni, aby w mniej formalnej atmosferze odpowiedzieć na bardziej szczegółowe pytania.

Dyskusja

Ważne i aktualne w środowisku tematy wymagają otwartej formuły, angażującej wszystkich obecnych. Od wieków służą temu dyskusje, nad których przebiegiem będą czuwać obeznani z tematyką moderatorzy i moderatorki. Na dyskusje przewidzieliśmy w programie trzydzieści lub sześćdziesiąt minut. 

Warsztat

KoLa to doskonała okazja nie tylko by rozwinąć lub nabyć nowe umiejętności, ale zrobić to w gronie zupełnie nowych ludzi dzielących tę samą pasję. KoLowe warsztaty trwają jedną lub dwie godziny. W trakcie konferencji prowadzą je nie tylko larpowcy ale również goszczący na KoLi specjaliści. 

Oprócz ćwiczeń w odgrywaniu czy poznawaniu technik emisji głosu, w ramach warsztatów na KoLi odbywają się też sesje kreatywne. Mało kto wie, że w trakcie poprzednich konferencji powstało już kilkanaście scenariuszy larpów

Inna formuła

Tegoroczna konferencja wyjątkowo trwa aż cztery dni. Jeśli masz pomysł na punkt programu, który nie znalazł się na liście zaproponowanych powyżej formatów, opisz go! Jesteśmy otwarci na Twoją propozycję.

Do kiedy?

Na zgłoszenie swojej propozycji masz czas do 7go listopada 2021.

Czekamy!