Opublikowano

w

,

Tydzień temu poinformowaliśmy Was, że KoLa 2022 nie może odbyć się formacie stacjonarnym w zaplanowanym przez nas czasie i miejscu. Urząd Miasta Gdyni zdecydował o zamknięciu Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w związku z przebiegiem IV fali pandemii.

Przez ostatnie dni staraliśmy się w gronie organizatorów i organizatorek znaleźć najlepszą alternatywę i nową formułę wydarzenia. Oto co Wam proponujemy.

konferencja online

KoLa 2022 odbędzie się w całości online. Podstawowym narzędziem będzie dedykowany serwer na Discordzie oraz oficjalny kanał KoLi w serwisie Youtube.

nowy termin wydarzenia

Dotychczasowy termin KoLi wynikał z dostępności centrum konferencyjnego. Niestety, kolidował z obchodami świąt Bożego Narodzenia w obrządku prawosławnym. Jednak KoLa w wariancie online może odbyć się w dowolnym czasie. Zdecydowaliśmy więc o przeniesieniu konferencji o dwa tygodnie.

Nowy termin KoLi to weekend 22-23 stycznia 2022.

program

Onlinowa formuła nie pozwala na przeprowadzenie wszystkich zgłoszonych do programu propozycji. Nowy termin i format może też nie odpowiadać osobom, które zgłosiły chęć prowadzenia punktów programu. Z drugiej strony, jest okazją, by zgłosić się do jego współtworzenia, skoro nie wymaga ruszania się z domu.

Dlatego:

  • formularz zgłoszeniowy punktów programu będzie otwarty do 2 stycznia 2022, zachęcamy do zgłoszenia nowych propozycji;
  • do końca roku odezwiemy się osobiście do wszystkich osób, które już zgłosiły swoje punkty programu, by potwierdzić, czy wciąż chcą i mogą je poprowadzić.

publikacje okołokonferencyjne

Do Księgi Larpów Polskich 2016-2021 otrzymaliśmy ponad 90 zgłoszeń. To o połowę więcej wpisów, niż liczyła pierwsza księga! Bardzo zależy nam na tym, aby została wydana nie tylko w formie pliku PDF, ale w papierze. Jednak aby druk papierowej publikacji miał sens, musiałaby się sprzedać w nakładzie przynajmniej kilkudziesięciu egzemplarzy. Trudno będzie osiągnąć taki wynik, jeśli jej premiera nie zbiegnie się z licznym spotkaniem larpowców.

Do końca roku odezwiemy się więc do osób, które zgłosiły swoje gry oraz grupy i imprezy larpowe. Wspólnie wybierzemy jeden z dwóch wariantów dalszych prac nad albumem.

Wariant 1: Księga Larpów Polskich zawierająca nadesłane zgłoszenia powstaje w formacie PDF i ma premierę w trakcie KoLi 2022.

Wariant 2: Księga Larpów Polskich obejmie również gry zaplanowane na rok 2022 i będzie miała swoją premierę w trakcie KoLi 2023.

Do naszej drugiej publikacji, Księgi Ćwiczeń i Warsztatów Larpowych, napłynęło zdecydowanie mniej propozycji. Podjęliśmy więc decyzję o wydłużeniu nad nią prac o kolejny rok.

przebudowa strony

W ciągu najbliższych dni przebudujemy stronę KoLi tak, aby była jak najczytelniejsza i jak najlepiej służyła wszystkim twórcom i odbiorcom KoLi. Prosimy o odrobinę cierpliwości!

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające ze zmiany formuły oraz daty konferencji. Jednocześnie dziękujemy za udzielona nam już przez larpowe środowisko wsparcie. Do usłyszenia niebawem! 🙂

Organizatorzy KoLi 2022