Wołanie o pisanie! Ponawiamy nabór materiałów do II tomu Księga Larpów Polskich 2016-2022

Opublikowano

w


Złóżmy kolejny album o polskiej scenie larpowej!

Pierwszy album ukazał się w 2016 roku. Jego redaktor, Mikołaj Wicher we wstępie pisał tak:

Ta książka jest pierwszą próbą trwałego udokumentowania larpów, zorganizowanych w Polsce w ostatnich latach. Larpy niewątpliwie takiej dokumentacji potrzebują. Przez samą swą specyfikę są dość ulotne, nietrwałe. Zdjęcia i filmy przedstawiają je najlepiej, choć wciąż w niepełny sposób, jako że nie są w stanie oddać całości doświadczenia gry – to może zapewnić jedynie uczestnictwo.

Po co dokumentować larpy?

Po pierwsze: dla graczy i twórców, tych obecnych i tych, którzy dopiero się pojawią. Opisując coś możemy do tego wrócić i porównać z innymi projektami, możemy o tym rozmawiać z innymi ludźmi i uczyć się od siebie nawzajem. Możemy pamiętać o popełnionych błędach i stawać się coraz lepszymi w tym, co robimy. Świadomość posiadania historii buduje tożsamość.

Po drugie: dla promocji w stale rosnącym światowym środowisku. Po sukcesie gry College of Wizardry wiele osób za granicą mogłoby myśleć, że polskie larpy to tylko gry o czarodziejach na zamkach, a rzeczywistość jest o wiele bogatsza. Warto się tym chwalić.

Po trzecie, być może najważniejsze: taka książka jest doskonałym narzędziem dla każdego, kto chciałby larpy pokazywać laikom, ludziom niezwiązanym z tematem – niezależnie od tego, czy to członek rodziny, znajomy z pracy, czy dyrektor w szkole. Wierzę, że dzięki dokumentacji będzie nam wszystkim łatwiej docierać do nowy ludzi i dzięki temu rozwijać naszą pasję.

Mikołaj Wicher, wstęp do Księgi Larpów Polskich

Te słową są wciąż aktualne. Pochwalmy się grami, które tworzymy. Zostawmy po nich ślad. Zainspirujmy się grami, które tworzą inni. Dowiedzmy się o nich więcej. Promujmy polską scenę larpową i larpowanie. Pokażmy innym, jak wyglądają.

Jesteś twórcą lub organizatorem larpów? Masz ciekawe zdjęcia z gier? Podziel się nimi ze światem. Razem złóżmy album, który będzie fotograficznym portretem polskiej sceny larpowej

Wypełnij formularz i prześlij do publikacji opis gry, grupy lub imprezy larpowej. Możesz dołączyć do 3 zdjęć.

Czekamy!