Opublikowano

w


Do publikacji programu KoLi zostało jeszcze trochę czasu. Pomimo tego już teraz chcielibyśmy zacząć dzielić się z Wami informacjami o tym, czego możecie się spodziewać na konferencji w tym roku. 

Na główną nitkę programu składają się piętnastominutowe wystąpienia w stylu konferencji TED, uzupełnione o debaty i panele dyskusyjne. Zebraliśmy je w 10 dwugodzinnych bloków tematycznych. 

Bloki o zastosowaniu gier

Larpy w edukacji

Gry larpowe są skuteczną metodą nauczenia, wciąż zbyt rzadko stosowana w szkolnictwie. Najwyższy czas pokazać, jak ich używać i projektować z myślą o realizacji konkretnych celów edukacyjnych.

Larpy w biznesie i kulturze

Informacja, promocja, reklama, zarządzanie zasobami ludzkimi – każda z tych dziedzin potrzebuje nowych, wyróżniających się narzędzi. Larpy sprawdzą się w każdej z nich!

Bloki o larpopisaniu

Larp to świat

Dla wielu twórców_czyń światotworzenie to jedna z najprzyjemniejszych części procesu pisania larpu… Poruszane zagadnienia, to m.in tworzenie nowych światów, adaptacja już istniejących do larpowego medium oraz  projektowanie systemów politycznych, gospodarczych i społecznych.

Larp to opowieść

Łuki fabularne, archetypy bohaterów, narracje to części składowe każdej larpowej historii. Wiedzę z tej dziedziny warto czerpać z literatury, filmu czy teatru. Przedstawimy wam jej subiektywny przegląd.

Bloki o produkcji larpowej

Larp to rzeczywistość

… Czyli jak wspierać i kreować larpową czasoprzestrzeń w oparciu o dostępne środki wyrazu i możliwości. Poruszane w tym bloku tematy to m.in: larpowa scenografia 101, światło i dźwięk, larp jako forma oddziałująca na zmysły oraz dylematy z gatunku “ilość czy jakość?”.

Larp to projekt

Kto zarządza projektem? Jakie są podstawowe narzędzia i praktyki producenckie? Jak organizować, strukturyzować i priorytetyzować zadania? Kiedy sprawdzi się robienie gry metodą YOLO? Ten blok sluży wspónym poszukiwaniom odpowiedzi na powyższe pytania. 

Bloki o prowadzeniu larpów

Larp to gra

Jak dobrze zacząć i skończyć grę? Jak budować rytm i takt? Jak zapewnić “flow” doświadczenia właściwie manipulując scenami i wydarzeniami? Ta część programu poświęcona jest larpowej reżyserii. 

Larp to proces

Na zewnętrznej stronie magicznego kręgu gry larpowej  znajdują się warsztaty, ćwiczenia aktorskie, procesy umożliwiające wyjście z roli. Podczas wystąpień zebranych w tym bloku zaprezentujemy bogactwo dostępnych technik.  

Bloki o scenie larpowej

Larp to społeczność

Polscy larpowcy i larpiarki to dynamiczne i żywotne środowisko liczące przynajmniej kilkanaście tysięcy osób. KoLa jest okazją do tego, by rozmawiać o aktualnych szansach i wyzwaniach.

Larp to wydarzenie

Zapowiedzi nadchodzących gier, festiwali i konwentów to kolowa tradycja. Chcesz być na bieżąco? Zastanawiasz się gdzie pojechać w tym roku? Chcesz zaprosić graczy_ki na swoje wydarzenie? Ten blok jest właśnie dla Ciebie!

Przy okazji, przypominamy, że do 28go lutego możecie zgłaszać swoje punkty programu! Czekamy!