Opublikowano

w


Jak już wiecie, każdy blok tegorocznej konferencji ma swojego_ą koordynatora_kę. Czas przedstawić kolejną trójkę. Dziś są to trzy larpujące damy, reprezentujące trzy prężnie działające sceny larpowe: Bydgoszcz, Poznań i Kraków!

Marta Górna

Tancerka tańca orientalnego i fuzji, nauczycielka, somatic specialist w trakcie kształcenia (Somatyka w tańcu i terapii – studia II st. na Akademii Muzycznej im. Grażyny i  Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi), rekonstruktorka historyczna i  wiceprezeska Fundacji artystyczno-eventowej Fantazmat zajmującej się działalnością w sferze edukacji pozaformalnej, kulturalnej i artystycznej.
Gra i współprowadzi grupę teatralną Wodorost w Bydgoszczy, autorka scenariuszy larpowych, mistrzyni gry i animatorka lokalnego środowiska larpowego w ramach projektu „Larperiada – cykl spotkań z kulturą przeżywania”.

Marta opiekuje się blokiem o wykorzystywaniu gier w procesie nauczania, który nazwaliśmy “Larp w edukacji”.

Gabriela Kruszona

Rodowita poznanianka, aktualnie działa głównie w Łodzi. Larpuje od 2016, pisze i organizuje swoje gry od 2017 roku pod szyldem Konstelarpcji. Od czterech lat również jeździ na obozy larpowe jako wychowawczyni i mniej więcej od tego samego czasu mentoruje młodych mistrzów gry, współtworząc z nimi ich pierwsze scenariusze. W 2021 i 2022 odbyły się dwie edycje konwentu online o grach fabularnych „Punkon”, którego była główną organizatorką. W listopadzie zeszłego roku założyła Stowarzyszenie Larpunk, zrzeszające młodych twórców z całej Polski. Jeśli zaś chodzi o KOLĘ, pojawia się na nich co roku od 2018 jako uczestniczka, prelegentka oraz twórczyni artykułów w publikacjach. W przerwach od larpowania lubi piec, pływać, herbatkę dobrą pić i oglądać zdjęcia oposów w internecie.

Gabriela opiekuje się blokiem o środowisku larpowym, który nazwaliśmy “Larp to społeczność”.

Beata Subczak

UX designerka, larperka i twórczyni larpowa. Od 2019 zagrała już w ponad 100 larpów, stworzyła też kilka. W 2022 współorganizowała międzynarodową konferencję larpową PORTAL X w Krakowie. Wciąż szuka przepisu na larp idealny. W larpach ważne są dla niej emocje i relacje. Jeśli chodzi o wyjątkowe umiejętności, chętnie przynaje się do tego, iż potrafi imitować gwiżdżący czajnik…

Beata opiekuje się blokiem o sekretach prowadzenia larpów i larpowej reżyserii, który nazwaliśmy  “Larp to gra”.